Kurumsal

Üçgen Endüstriyel - Tribeca, sektöründe Türkiye’nin ilk rotasyonel kalıplamayla üretim yapan firması olarak Ekim 2004 yılında kurulmuştur. Halen de ülkemiz de sektörünün tek rotasyonel kalıplamayla üretim yapan tek firmasıdır.

Kuruluşunun ilk dönemlerinde 90 m²’lik bir depoyla sektöre giren Tribeca, bugün 5.500 m² kapalı üretim alanında, 65 çalışanı ile hizmet vermektedir. 

Tribeca kendisine ait Çin’deki 2.000 m²’lik tesisde tüm ürünlerinin kalıplarını üretmektedir. 

Ayrıca Çin’deki tesisinde Türkiye de üretimini yaptığı Medikal Arabaları üretip lokasyon olarak daha yakın ülkelere ( Singapur, Avusturalya , Tayland , Filipinler , Hindistan , Yeni Zelanda, Meksika, Peru, Şili, Kolombiya gibi ) satışını yapmaktadır.  Medikal arabalar iki ayrı tesisin de ayrı ayrı üretilmektedir.    

Çin’deki kendine ait kalıphanesinden dolayı yeni model ürünleri en uygun maliyetle ve en hızlı şekilde bitirebilme gücüne sahiptir. 

Eylül 2021 yılında Dubai’de endüstriyel mutfak sektörünün ana caddesi olarak bilinen Salah Al Din caddesine 50 m mesafede açmış olduğu 650 m2lik deposu ile Arap Emirlikleri ve çevresine daha hızlı ürün ulaştırmayı hedeflemektedir.              

Tribeca Türkiye’deki üretiminden, bugüne kadar 66 ayrı ülkeye ulaşmayı başarmıştır.   

Tribeca’nın kuruluşundaki hedefi ülkemize ithal edilen Horeca sektörü ürünlerini Türkiye’de üreterek ihraç etmekti.   

Bugüne kadar bu konuda oldukça başarılı olmuştur. Üretimini yaptığı ürünlerin en az % 40’ında Türkiye’deki tek üreticidir.            

İhracat rekabeti için kalite fiyat dengesini çok iyi kurmaya çalışmıştır.    

Üretimde kullandığımız hammaddeler ülkemiz de üretilemediği için yurt dışından ithal edilerek temin edilmektedir. Hammadde seçimin de çok hassas davranmaktadır. Bu konu da hiçbir şekil de taviz verilmeden en kaliteli olanı seçmektedir. Başarısındaki en büyük pay bu konu da hassas davranmasından ve ucuzu düşünmemekten gelmektedir.

Ürünler dış kaynaklı laboratuvarlarda uluslararası sertifikasyon merkezleri tarafından testleri yapılarak belgelendirilmiştir. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi - ISO 13485 Tıbbi Cihazlar Kalite Yönetim Sistemi, CE Belgeleri ve NSF belgelerini alan Tribeca bu belgeler dışında her bir ürünü için ayrı ayrı laboratuvar testleri de yaptırmaktadır.